דילוג לתוכן העיקרי
x
shadow-image
בית אבות

משכנתא הפוכה, לשיפור איכות החיים של בני גיל הזהב.

לנוכח העלייה בתוחלת החיים, אנו עדים לקשישים רבים המתגוררים בדירה שבבעלותם אך מתקשים לעמוד בעלויות המחייה הגבוהות, הנובעות גם מגידול בהוצאות רפואיות. חלקם מעוניינים לעבור למסגרת דיור מוגן או בית אבות מבלי למכור את דירתם, אך לא יכולים לעמוד בהוצאות. נכון לסוף שנת 2013, קרוב ל 80% מן הקשישים מעל גיל 65 מתגוררים בדירה שבבעלותם, אך כמה מהם חיים ברווחה?

רקע ונתונים

לפי נתוני הלמ"ס, ההוצאה החודשית הממוצעת לתצרוכת משק בית של בני 65 – ומעלה היא כ 10,000 ₪. הכנסותיהם של הקשישים בגילאים אלה, המגיעות מקצבת זקנה, תשלומי פנסיה וקצבאות שונות, לא תמיד מספיקות על מנת לאפשר להם לקיים עצמם כראוי ולממן את צרכי היום יום. לרבים מהם ישנה דירה בבעלותם, אשר לעיתים אף נמצאת במיקום מבוקש בערים הגדולות. האם יש הגיון בכך שרק יורשיהם יהנו ממנה בעוד הם חיים בצמצום?

מהי משכנתא הפוכה ואיך דירתכם תוכל לשמש למינוף איכות חייכם בגיל השלישי?

משכנתא הפוכה היא למעשה הלוואה ייחודית המותאמת לבני הגיל השלישי אשר הגיעו לגיל 60 נמצאים בצלילות דעת ובבעלותם דירה. ההסדר מאפשר לבני אוכלוסיה זו להפוך את שווי דירותיהם להכנסה שוטפת לשארית חייהם בלי שיצטרכו לעזוב את דירתם, או לקבל כנגדה הלוואה לטווח ארוך לצורך כיסוי הוצאה גדולה, סיוע לבני משפחתם או לכל מטרה אחרת. כל זאת ללא בדיקת יכולת החזר וללא החזרים חודשיים. לצורך קבלת ההלוואה אין צורך בבדיקה רפואית או ביטוח חיים והבדיקה היחידה אשר מתבצעת היא הערכת שווי הנכס.
החזר ההלוואה מתבצע, ללא כל קנסות, כאשר הלווה מעוניין להחזירה או כאשר הוא עוזב או מוכר את דירתו.

משכנתא הפוכה למימון מגורים בבית אבות או דיור מוגן.

בשנים האחרונות, קשישים רבים מבקשים לעבור למגורים בבית אבות או דיור מוגן, מתוך ראייה כי זוהי מסגרת המתאימה יותר למצבם המספקת שירותי השגחה רפואית, פעילויות פנאי וחברה, ארוחות מסודרות ונוחות יום יומית. המציאות מראה כי לא כולם מסוגלים לעמוד בהוצאות השהות הנדרשות במסגרת דיור מוגן או בית אבות, העשויות לנוע כיום בין 6,000 ל 15,000₪ ונזקקים לסיוע במימון.

על מנת לענות על צורך הולך וגובר זה, ישנה אפשרות לקבל משכנתא הפוכה ולנתב את ההלוואה לכיסוי הוצאות המגורים בבית האבות או בדיור המוגן ובנוסף להשלמת פנסיה או הכנסה חודשית. במקרה זה, החזר ההלוואה מתבצע רק לאחר שהדייר עוזב את בית האבות או עם פטירתו.

זקוקים למשכנתא הפוכה או מעוניינים בפרטים נוספים? אנא צרו קשר עם מיכאל גורל, יועץ משכנתאות וסוכן ביטוח מורשה, בטלפון: 050-8872010. שיחת יעוץ חינם.

 

הוסף תגובה חדשה

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.